הזנת תמונות באתר וורדפרס

תמונות הן חלק אינטגרלי וחשוב בכל אתר אינטרנט. באמצעות וורדפרס, ניתן להזין בקלות תמונות לאתר, ואף לשנות את גודלן במידת הצורך. עם זאת, ולמרות הכלים המתקדמים של וורדפרס, מומלץ לחתוך מראש את התמונות לגודל המתאים.

בנוסף, חשוב להבין שתמונות באתר אינטרנט לא מתיישרות כמו תמונות במסמך וורד, ויש לשים לב ולהקפיד על כל הפרטים הקטנים, על מנת שהתמונה תיראה היטב, לא תהיה מפוקסלת ותשתלב בצורה נעימה לעין עם הטקסט.

הזנת תמונות, גלריות וקבצים מתבצעת על ידי הקלקה על כפתור "הוספת מדיה", שנמצא מעל חלון העריכה. ניתן להוסיף גם תמונות באמצעות התפריט הראשי: מדיה –> קובץ חדש. כל התמונות והקבצים שנעלה לאתר יישמרו בספריית המדיה, אליה ניתן לגשת באמצעות מדיה –> ספריה.

מקמו את הסמן במקום שבו אתם רוצים שתופיע התמונה, והקליקו על "הוספת מדיה", ייפתח חלון שיציג את ספריית המדיה הקיימת באתר. ניתן לבחור מתוך התמונות הקיימות, או להעלות תמונה חדשה לאתר. כדי להעלות תמונה חדשה, הקליקו על "העלה קבצים" ובחרו תמונה מתאימה מהמחשב. שימו לב  – אין להעלות קבצים עם שמות בעברית. שם קובץ העולה לוורדפרס חייב להיות באנגלית ו/או עם מספרים.

העלאת תמונות לאתר וורדפרס

לאחר שהמערכת מסיימת להעלות את התמונה, יש למלא פרטים נוספים בשדות הנמצאים בצד שמאל של המסך.

פרטי תמונה וורדפרס

בשדות "כותרת", "טקסט חלופי" ו-"תיאור", יש להזין מספר מילים המתארות מה מופיע בתמונה (אפשר להזין בדיוק את אותן מילים בכל השדות). אפשר להזין תיאור בעברית (אם האתר בעברית). ההזנה בשדות אלה מתבצעת לטובת מנועי החיפוש, שלא רואים תמונות אלא קוראים את התיאור שלהן, ולטובת בעלי מוגבלויות, שאינם יכולים לראות את התמונה כראוי.

אל תדלגו על שלב זה. לאורך זמן, הזנת תיאורים וכותרות מתאימים לתמונות שלכם יסייעו בקידום האתר במנועי חיפוש, ויגבירו את השימושיות שלו.

בחלק התחתון של מסך פרטי התמונה, יש לבחור בהגדרות התצוגה המתאימות לתמונה ולטקסט שאתם עורכים באותו זמן.

הפרמטרים הינם:

  1. יישור: קובע את מיקום התמונה ביחס לטקסט. "ללא" ו-"למרכז" ממקמים את התמונה מעל הטקסט, כשהטקסט מתחיל אחריה ולא נצמד אליה. "ימין" ו-"שמאל" מצמידים את התמונה לצד המצוין, כשהטקסט נצמד אליה. יישור לימין או לשמאל מתאים בעיקר כשהתמונה קטנה יחסית לאזור התוכן.
  2. קישור אל: כברירת מחדל, וורדפרס הופך כל תמונה שמעלים לאתר לקישור לתמונה המקורית. כלומר אם העליתי תמונה ובחרתי להציג אותה מוקטנת, הקלקה עליה תוביל לתמונה המקורית. אפשרות זו נקראת "קובץ מדיה". אם אתם רוצים תמונה שאינה קישור, יש לבחור "ללא". אם אתם רוצים שהתמונה תקשר לאתר חיצוני או עמוד אחר באתר שלכם, בחרו "כתובת מותאמת אישית" והזינו את הקישור הרצוי.
  3. גודל: בשדה זה עליכם לבחור מהתפריט הנבחר מה יהיה גודל התמונה – הגודל המקורי, או גדלים מוקטנים (בינוני וקטן).

לאחר שסיימתם להזין את כל הפרמטרים הנדרשים, הקליקו על "להוסיף לתוכן".

עריכת תמונה לאחר העלאתה

לאחר שהעליתם את התמונה, יש לשמור את העמוד ולבדוק ב"תצוגה מקדימה" איך הוא נראה. זכרו – התוצאה המוצגת לכם בחלון העריכה אינה זהה למראה העמוד בפועל. במידה שיש צורך בתיקונים, הזזת התמונה למיקום אחר וכו', ניתן לערוך את התמונה שכבר הזנו.

הקליקו על התמונה בחלון העריכה. בצד השמאלי העליון שלה, יופיעו שני אייקונים – אחד משמש למחיקה והשני משמש לעריכת תמונה.

אפשרויות תמונה אחרי העלאה אתר וורדפרס

הקליקו על עריכה. יתקבל המסך הבא:

עריכת תמונה לאחר העלאתה

במסך זה ניתן להקטין את התמונה באחוזים, לשנות את היישור, התיאורים ולעדכן או לבטל את הקישור שאליו מובילה התמונה. במסך זה גם ניתן לראות תצוגה מקדימה של השינויים שאנחנו מבצעים, אם כי היא עדיין לא זהה למה שנראה בפועל באתר.

אל תשכחו להקליק "עדכן" כשאתם מסיימים, לשמור את העמוד ולבדוק את התוצאה בפועל באמצעות "תצוגה מקדימה" או צפייה בעמוד.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s